Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl

W dziale "Wsparcie dla Ukrainy" publikujemy ważne informacje nt. działań z zakresu pomocy naszym wschodnim Sąsiadom, prowadzonych na terenie gminy Krzymów. Prosimy Mieszkańców oraz przedstawicieli szkół, organizacji i instytucji z terenu gminy Krzymów o przesyłanie informacji na adres: gok.brzezno@o2.pl celem ich publikacji na niniejszej podstronie oraz w gminnych mediach społecznościowych.


Informacje


Krzymów: Od wielu lat razem

03.08.2023 10:17


Małżeństwa obchodzące Złote i Diamentowe Gody

Dwadzieścia par małżeńskich z naszej gminy obchodziło w ubiegłym roku Złote i Diamentowe Gody. W tym roku ci małżeńscy jubilaci spotkali się drugiego sierpnia w restauracji „Zielono Mi” na specjalnej uroczystości zorganizowanej przez Urząd Stanu Cywilnego i Urząd Gminy w Krzymowie.

Była to okazja do wspomnień, podziękowań i radości z rodzinnego szczęścia.

Jubilatów i gości powitała Iwona Kubiak – Klejna, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Krzymowie. Zwracając się do małżeństw, zacytowała słowa z piosenki Sylwii Grzeszczak „Prawda o nas”.

- „Prawda o nas zmienia się jak wiatr. Czy to tak wygląda? Taki romans. Ile to już lat? Prawdy o nas nie musimy znać. Nieodkryta jeszcze droga, siadam obok, a ty prowadź”. Za państwem pięćdziesiąt i sześćdziesiąt lat wspólnej drogi i mam nadzieję, że przed państwem kolejne lata takiej już szerokiej autostrady w związku małżeńskim – mówiła Iwona Kubiak-Klejna.

Następnie głos zabrała wójt Danuta Mazur.

- Dla mnie, jako wójta, to za każdym razem ogromna radość, że mogę się spotkać z ludźmi, którzy wiedzą, na czym życie polega. Już z nimi łatwo rozmawiać. Państwo zawsze wszystko doceniają, każdy gest dobrej woli. Potraficie wyjaśnić wszystkie smutki, zawiłości, bo wiecie, że w życiu tak bywa, a związek małżeński to jeden kompromis. Myślę, że wszyscy doświadczamy różnych chwil w życiu, a pewnie z biegiem lat, to tak ważne, jak obok można mieć ramię, na którym można się wesprzeć. Który będzie tym filarem, który w trudnych chwilach nie oceni, a pomoże. Bo to pewnie tylko w rodzinie można na takie wsparcie liczyć – mówiła Danuta Mazur.

Wójt zauważyła również, że jubilaci mieli swój wkład w rozwój gminy. Tak też jest niejednokrotnie w przypadku ich dzieci i wnuków, którzy nadal służą mieszkańcom gminy.

Mirosław Kruszyński, sekretarz powiatu i Wiceprzewodniczący Rady Gminy Krzymów powiedział, że na tego typu uroczystości jest po raz pierwszy i jest mu miło, że może w niej uczestniczyć. I on złożył życzenia małżeństwom oraz przeczytał list od przewodniczącego rady, Leszka Staszaka, który nie mógł przybyć na spotkanie.

- Uroczystość, w której biorą państwo udział jest niezwykłą okazją do wspomnień, ale także czasem refleksji nad tym wszystkim, co zawiera się w jakże pięknej klamrze wspólnie przeżytych lat. Niech zatem obfituje ona w momenty wzruszeń, ale i poczucia wzajemnej wdzięczności za wszelkie dobro, które się stało państwa udziałem po dniu ślubu – napisał Leszek Staszak.

Po złożeniu życzeń i gratulacji, przedstawiciele władz gminy wręczyli małżeństwom pamiątkowe medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz listy gratulacyjne, upominki i kwiaty.

W końcu nadszedł czas na wzniesienie i spełnienie toastu.

- Nadeszła ta chwila, kiedy my wszyscy w imieniu samorządu gminy Krzymów chcemy życzyć państwu wszystkiego co w życiu najlepsze. Ale oprócz życzeń zdrowia i tego wsparcia najbliższych w otoczeniu przewidywalnej rzeczywistości, jeszcze chcemy życzyć, żeby ZUS o państwu nie zapominał. Drodzy państwo, wszystkiego najlepszego – powiedziała Danuta Mazur i po chwili wszyscy zaśpiewali „Sto lat”.

Jubilaci dzielili się swoimi wspomnieniami z lat małżeństwa i radami dla młodszych pokoleń. Wszyscy jednak podkreślali, że sekretem trwałego związku są miłość, szacunek, zgoda i wzajemne wsparcie.

Państwo Bronisława i Tadeusz Wesołowscy są już małżeństwem od sześćdziesięciu lat. Jak się poznali?

- Szłam na spacer i mnie zaczepił, złapał za cycuszek i w tym cycuszku mówi, że się zakochał. I mnie wziął – wspomina Bronisława Wesołowska, a jej mąż wszystko potwierdził.

Małżeństwo doczekało się czworga dzieci, dziewięciorga wnuków i piętnaściorga prawnuków. Ich receptą na udane małżeństwo jest przede wszystkim zgoda.

Uroczystość uświetnił mini recital skrzypcowy w wykonaniu Roberta Gaertnera.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Złote Gody. Małżeństwa z 1972 roku:

Barbara i Kazimierz Andrzejewscy, Maria i Mieczysław Cisi, Marianna i Jerzy Cieślakowie, Jadwiga i Leszek Ćwiekowie, Anna i Marian Kaczorowscy, Teresa i Józef Kałużyńscy, Janina i Jan Kamińscy, Bożena i Mieczysław Kozłowscy, Mirosława i Roman Masłowscy, Teresa i Sławomir Matyjasikowie, Anna i Jan Mazurowie, Alina i Krzysztof Musiałowie, Halina i Zdzisław Ruskowie, Marianna i Stanisław Tokarzowie, Genowefa i Jan Urbańscy oraz Halina i Stanisław Wróblowie.

Diamentowe Gody. Małżeństwa z 1962 roku:

Janina i Stanisław Krzewińscy, Jadwiga i Ryszard Kurtykowie, Bronisława i Tadeusz Wesołowscy oraz Janina i Jan Wróblowie.

Genowefa: Od wielu lat razem

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

Najczęściej przeglądane informacje:



<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ