W dziale "Wsparcie dla Ukrainy" publikujemy ważne informacje nt. działań z zakresu pomocy naszym wschodnim Sąsiadom, prowadzonych na terenie gminy Krzymów. Prosimy Mieszkańców oraz przedstawicieli szkół, organizacji i instytucji z terenu gminy Krzymów o przesyłanie informacji na adres: gok.brzezno@o2.pl celem ich publikacji na niniejszej podstronie oraz w gminnych mediach społecznościowych.
Brzeźno: Recytując, słuchajmy swojej wrażliwości
24.03.2022 14:28
Dwadzieścioro sześcioro uczniów ze szkół działających w gminie Krzymów zakwalifikowało się do finałowego etapu konkursu recytatorskiego „Czerwieńcie, zieleńcie się słowa...”. Finał miał miejsce dwudziestego czwartego marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Brzeźnie.
Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy, przeprowadzony online, zakończył się szesnastego marca, kiedy zostali wyłonieni finaliści. Wcześniej uczestnicy przesyłali mailowo swoje interpretacje wierszy w formie filmików, na adres Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie. Prezentacje były oceniane przez Tadeusza Chudeckiego, aktora teatralnego, filmowego i telewizyjnego z Warszawy oraz Krzysztofa Kędziorę, dyrektora ośrodka kultury w Brzeźnie i Danutę Pydyńską, Specjalistkę do spraw projektów kulturalnych GOK w Brzeźnie.
Jury w tym samym składzie oceniało finalistów. Prezentacje odbywały się w trzech kategoriach wiekowych: uczniów klas I-III, IV-VI i VII-VIII.
- Taka moja jedna uwaga do was i taka prośba, to żebyście zawsze mówili od serca. Sztuka to jest taka dziedzina, gdzie oczywiście bardzo trzeba myśleć, co się mówi. Bo ktoś, kto mówi bezmyślnie, nie jest w stanie zainteresować. Ale oprócz tego, że mamy mieć świadomość, rozumieć to, co mówimy, to też bardzo jest ważne, żebyśmy słuchali swojej wrażliwości. Bo zobaczcie, dzisiaj na przykład chyba cztery dziewczynki mówiły wiersz „Samochwała” i każdy wiersz był inny. I to jest fantastyczne, że każdy aktor, każda aktorka, nawet jeżeli mówią ten sam tekst, czy grają w tej samej sztuce, są odmienni. (…) Bo każdy z nas jest inny. Ten ma taką dykcję, ten jest wysoki, ten jest niski, ten ma chropowaty głos, ten ma aksamitny i to jest fantastyczne. Dlatego czytanie książek, uczenie się rzeczy na pamięć, to jest rzecz na pewno bardzo fajna i wzbogacająca każdego z was. Tak że gratuluję już wam wszystkim w stu procentach, którzy poświęcacie swój czas na to, żeby zajmować się recytowaniem, bo to jest naprawdę bardzo fajna zabawa – mówił Tadeusz Chudecki.
I tak, komisja postanowiła w kategorii klas I-III przyznać trzecie miejsce Blance Furmańskiej ze szkoły w Brzeźnie, drugie Kamilowi Brzozowskiemu ze szkoły w Głodnie, a pierwsze Jakubowi Dzikowskiemu ze szkoły w Brzeźnie.
W kategorii klas IV-VI trzecie miejsce zajął Mateusz Majda ze szkoły w Paprotni, drugie Zuzanna Majchrowska ze szkoły w Szczepidle, natomiast pierwsze Zosia Pawlik, również ze szkoły w Szczepidle.
W kategorii klas VII-VIII trzecie miejsce otrzymała Michalina Ziętek ze szkoły w Paprotni, drugie Julia Lebiedzińska również z Paprotni. Pierwsze miejsce zdobył Piotr Woźniak ze szkoły w Brzeźnie.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, natomiast laureaci nagrody książkowe ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźnie.
Brzeźno: Recytując słuchajmy swojej wrażliwości
Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio