Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl

W dziale "Wsparcie dla Ukrainy" publikujemy ważne informacje nt. działań z zakresu pomocy naszym wschodnim Sąsiadom, prowadzonych na terenie gminy Krzymów. Prosimy Mieszkańców oraz przedstawicieli szkół, organizacji i instytucji z terenu gminy Krzymów o przesyłanie informacji na adres: gok.brzezno@o2.pl celem ich publikacji na niniejszej podstronie oraz w gminnych mediach społecznościowych.


Informacje


Brzeźno: Czekają na młodą falę

22.11.2021 12:25


Stół prezydialny podczas zebrania Koła Wędkarskiego z Brzeźna.

- Chcielibyśmy w tej kadencji szczególnie zwrócić uwagę, ukierunkować się na młodzież – mówi Tomasz Żółtek, Prezes Koła Wędkarskiego PZW nr 39 „Szczupak” w Brzeźnie. Wędkarze spotkali się dziewiętnastego listopada na Walnym Zebraniu Sprawozdawczo-Wyborczym.

Z powodu braku kworum, zebranie nie odbyło się w pierwszym terminie, czyli o godzinie siedemnastej. Kwadrans później zostało zwołane ponownie i potoczyło się zgodnie z regulaminem.

Na początku wędkarze minutą ciszy uczcili tych kolegów, którzy zmarli w okresie sprawozdawczym. A obejmował on ostatnie cztery i pół roku.

- Ten czas minął bardzo szybko i bardzo intensywnie, ponieważ już w pierwszym roku mieliśmy trzydziestu ośmiu członków, natomiast w trakcie tych czterech lat z trzydziestu ośmiu zrobiło się stu dwóch. Wiele zawodów, wiele godzin spędzonych w miłej atmosferze, integracja wędkarzy. To nam przyświecało – mówi Tomasz Żółtek.

Na stu dwóch wędkarzy siedemdziesięciu sześciu jest mieszkańcami gminy Krzymów, natomiast pozostali z innych gmin, nawet spoza powiatu konińskiego.

W okresie sprawozdawczym zostało sprzedanych trzysta sześćdziesiąt siedem licencji, na zawodach zostało złowionych sto sześćdziesiąt kilogramów ryb, a na zawody koło przeznaczyło ponad siedem i pół tysiąca złotych, z czego znaczna część była sfinansowana z budżetu gminy. Największymi złowionymi rybami były szczupaki o wadze dwóch kilogramów, natomiast najlepszym wynikiem podczas zawodów było złowienie prawie sześciu kilogramów ryb przez Jana Matusiaka na zawodach spławikowych. W zawodach najczęściej brali udział Leszek Staszak oraz Stanisław Ziętek, po szesnaście razy, a pierwsze miejsca zdobywali najczęściej również Stanisław Ziętek i Jan Matusiak, po osiem razy.

Zarząd jednogłośnie otrzymał absolutorium, a przeprowadzone wybory nie przyniosły w jego składzie dużych zmian. Dwóch wędkarzy zrezygnowało z pracy w zarządzie. Są to Stanisław Ziętek i Jan Matusiak. Po wyborach prezesem jest nadal Tomasz Żółtek, wiceprezesem Krzysztof Młodzieniak, nowym członkiem zarządu został Tomasz Mirkiewicz, skarbnikiem jest nadal Grzegorz Rosiejewski, a gospodarzem koła Leszek Staszak.

W Sądzie Koleżeńskim zasiadają Piotr Rosiejewski oraz Karol Ziarniak, a Komisję Rewizyjną tworzą Robert Szczepański, Krzysztof Muszyński i Piotr Wróbel.

W nowej kadencji zarząd chce kontynuować dotychczasowe prace, czyli organizować zawody wędkarskie (na przyszły rok zaplanowanych jest siedem), ale też zarybić starorzecze w Szczepidle. Przypomnijmy, w tym roku dzięki zabiegom władz koła zostały zgromadzone pieniądze na wykonanie przekopu między Wartą a wspomnianym starorzeczem. Zarybienie go będzie kolejnym etapem rozwoju tego łowiska.

- Myślę, że taką misją naszego koła jest promowanie integracji oraz kultury przebywania nad rzeką, nad wodą. Promocja wędkarstwa, jako przyjemnego sposobu spędzania czasu. Chcielibyśmy w tej kadencji szczególnie ukierunkować się na młodzież. W okolicznej młodzieży zaszczepić takiego bakcyla wędkarstwa, żeby sprawić, żeby oni również poznali ten sposób spędzania wolnego czasu – mówi Tomasz Żółtek.

Średnia wieku w „Szczupaku” wynosi ponad pięćdziesiąt lat, więc, jak to określił jeden z uczestników zebrania, trzeba robić wszystko, „żeby było komu przekazać wędki”.

Brzeźno: Czekają na młodą falę

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

Najczęściej przeglądane informacje:



<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ