Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl

Informacje


Brzeźno: Do serca przytul psa

02.11.2021 08:00


Szczeniaczek na tle ceglanej ściany

Październik okazał się dobrym miesiącem dla Przytuliska dla Zwierząt w Brzeźnie. W tym czasie nie został odłowiony ani jeden bezpański pies, natomiast dwa pieski znalazły nowe domy w Koninie.

W tym wydaniu poradnika zastanowimy się, jak się przygotować na wizytę z psem u weterynarza? Jakie informacje mu przekazać?

Szczepienia i odrobaczenia psów to niestety niejedyny powód wizyt u lekarza weterynarii. Zdarza się także, że trzeba udać się na nieplanowaną wizytę nagłą.

Z reguły z wizytą u lekarza weterynarii nie należy zwlekać. Jeśli zauważymy niepokojące objawy u naszego psa, powinniśmy zacząć organizować czas i transport do lecznicy.

- Postarajmy się dokładnie obserwować objawy. Obecnie mamy dużo większe możliwości niż jeszcze kilkanaście lat temu. Możemy nakręcić wideo naszym smartfonem i zaprezentować lekarzowi np. nietypowe zachowanie naszego psa. Może być to bardzo pomocne i nie należy się obawiać takiej formy konsultacji. Wizyta u lekarza weterynarii to wielki stres dla psa, ale i właściciel może być wówczas podenerwowany. Niektórym osobom łatwiej będzie zapisać na kartce wszystkie objawy, pytania i wątpliwości jakie chcą omówić z lekarzem. Zdarza się bowiem, że pod wpływem stresu i presji czasu, zapominamy w gabinecie poruszyć jakiejś kwestii, która przed wejściem do lecznicy wydawała się nam bardzo ważna – mówi Tomasz Opszalski, współwłaściciel Przytuliska i Hotelu dla Zwierząt w Brzeźnie.

Trzeba słuchać uważnie lekarza weterynarii, odpowiadać na jego pytania, dzielić się z nim wszystkimi ważnymi informacjami. Nawet takie, które wydają się błahe i nieistotne, mogą mieć znaczenie. Należy pamiętać o tym, by w skrócie przedstawić psa: jak się u nas znalazł, jak długo już z nami mieszka, jaki ma tryb życia, czym jest karmiony, czy mieszka z innymi zwierzętami, a także to, czy w jego i naszym życiu zaszły ostatnio istotne zmiany (jak choćby przeprowadzka czy odejście kogoś bliskiego). Nie zapominajmy o tym, by poinformować lekarza o chorobach przewlekłych psa, a także o tym, czy przyjmuje jakieś leki i suplementy.

Niektóre informacje weterynarz może mieć w karcie, ale niekiedy korzystamy z usług nie jednej lecz dwóch lub więcej lecznic, dlatego ważne jest to żeby przekazać jak najwięcej informacji o stanie zdrowia i przebytych chorobach naszego pupila

Kiedy już lekarz przekaże diagnozę, rokowania i przedstawi sposób leczenia, pamiętajmy, by stosować się do zaleceń lekarza.

- W naszym regionie to począwszy od podstawowych szczepień, jakichś drobnych konsultacji, aż po operacje, takie formy pomocy można uzyskać – mówi Tomasz Opszalski.

W prowadzonym przez Tomasza i Małgorzatę Opszalskich przytulisku na adopcję cały czas czekają pieski. Każdy, kto zdecyduje się wziąć psa do domu, otrzyma zdrowe i przygotowane pod względem psychicznym do życia w rodzinie zwierzę.

Brzeźno: Do serca przytul psa

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

Najczęściej przeglądane informacje:



<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ