Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii, Krzymów, ul. Kościelna 2, 62-513 Krzymów
e-mail: gkrpa.krzymow@op.pl
tel. 690 131 523
Trwa Powszechny Spis Rolny
Gmina Krzymów 17.09.2020 09:49
1 września rozpoczął się w całym kraju Powszechny Spis Rolny. Jest on prowadzony w formie samospisu: internetowo oraz telefonicznie, a także bezpośrednio - w urzędzie gminy lub najbliższym urzędzie statystycznym. Przypominamy, że udział w spisie jest obowiązkowy, a szczegółowe informacje znajdą Państwo w artykule poniżej.
Spis rolny przeprowadzany będzie na terytorium RP w terminie od 1 września do 30 listopada 2020 r., według stanu na dzień 1 czerwca 2020 r. Spis obejmie zasięgiem równocześnie cały kraj. Spisywane będą gospodarstwa, które 1 czerwca br. prowadziły działalność rolniczą i według stanu na ten dzień.
Powszechny Spis Rolny będzie prowadzany metodami:
- samospisu internetowego, poprzez formularz spisowy dostępny na stronie https://spisrolny.gov.pl (przejdź do wypełnienia samospisu);
Samospis internetowy jest metodą obowiązkową. Przez Internet można się spisać od 1 września do 30 listopada 2020 r. Rolnicy, którzy nie posiadają dostępu do Internetu lub mają trudności z wypełnieniem formularza mogą skorzystać również z metody:
- samospisu przez telefon, dzwoniąc na infolinię spisową (tel. 22 279 99 99)
Przez infolinię spisową można się spisać od 1 września do 30 listopada 2020r.
- bezpośrednio w urzędzie gminy lub najbliższym urzędzie statystycznym
W Urzędzie Gminy w Krzymowie przygotowano stanowisku do samospisu. Umówienie wizyty należy zgłaszać pod nr telefonu (63) 241-37-72.
W ramach metod uzupełniających spisu z rolnikami będą kontaktować się rachmistrzowie spisowi. Jeżeli z użytkownikiem gospodarstwa skontaktuje się rachmistrz spisowy, rolnik ma obowiązek udzielić rachmistrzowi odpowiedzi na pytania z formularza spisowego.
Rachmistrzowie będą realizowali spis rolny dwoma metodami:
- wywiad telefoniczny, od 16 września do 30 listopada 2020 r.
- wywiad bezpośredni, od 1 października do 30 listopada 2020 r.
Rachmistrzowie będą realizowali wywiady bezpośrednie w terenie wyłącznie jeśli pozwoli na to sytuacja epidemiczna na terenie kraju i z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa sanitarnego.
PSR realizowany jest jako badanie pełne, skierowane do gospodarstw rolnych, osób fizycznych oraz osób prawnych i jednostek organizacyjnych niemających osobowości prawnej. Zakres, formę i tryb przeprowadzenia spisu, tryb prac związanych z przygotowaniem i opracowaniem wyników spisu reguluje ustawa o powszechnym spisie rolnym w 2020r. przyjęta przez Prezydenta RP. Udział w spisie jest obowiązkowy. Brak udziału w spisie rolnym może skutkować nałożeniem kary grzywny określonej w ustawie o statystyce publicznej.
Uruchomiona została infolinia spisowa o numerze 22 279 99 99 (koszt połączenia zgodny z cennikiem operatora), z którą można się kontaktować w przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości dotyczących spisu rolnego. Uzyskać tam będzie można pomoc w wypełnieniu formularza spisowego, zweryfikować tożsamość rachmistrza terenowego, upewnić się czy nasze gospodarstwo jest objęte obowiązkiem spisowym czy zgłosić fakt, że już nie prowadzimy gospodarstwa rolnego.