Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl

KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH W SZCZEPIDLE


Przewodnicząca: Barbara Zomer
Zastępca przewodniczącej: Jolanta Augustyn
Członek Zarządu: Teresa Stawicka


Koło Gospodyń w Szczepidle zostało założone 18 marca 2016 roku.  Zaczęło działać jako sekcja Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie. 13 grudnia 2018 roku zostało zarejestrowane w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i działa na podstawie Ustawy o Kołach Gospodyń Wiejskich.

Nasze nieliczne grono to 14 Pań i 2 Panów.

Współpracujemy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Brzeźnie, Szkołą Podstawową w Szczepidle, Sołtysem i Rada Sołecką Szczepidła, Gminą Krzymów, Kołami Gospodyń z pobliskich wsi oraz mieszkańcami Sołectwa Szczepidło.

Od założenia Koła mijają 4 lata. Prężnie działamy od początku jego założenia. Na swoim koncie mamy organizację majówek, festynów, warsztatów, szkoleń, spotkań oraz wyjazdów. W plan naszego działania na stałe wpisały się takie imprezy jak: Bal karnawałowy, Festyn na Powitanie Lata, Zabawa Marcinkowska oraz udział w dożynkach gminnych i parafialnych. Poza stałymi punktami organizowałyśmy również majówki w pierwszy weekend maja, Festyn na Pożegnanie Wakacji, szkolenia komputerowe, warsztaty kulinarne, warsztaty kosmetyczne, warsztaty dekoracji potraw, wyjazdy do teatrów, wyjazdy do kina, wycieczki do Torunia, Warszawy, ogniska, grille i wiele innych. Nasza oferta imprez, zajęć i wyjazdów posiada najczęściej otwartą formułę - zapraszamy do udziału wszystkich chętnych. Oczywiście, część jest dedykowana jedynie naszym Członkiniom.

Przed nami kolejne lata pracy. Już dziś możemy zapewnić, że stałe punkty planu działania zostają z nami, część działań ulegnie modyfikacji, pojawią się również nowości. Planujemy warsztaty zielarskie, bal majówkowy, akcję sprzątania Szczepidła, dla członków Koła święto pieczonego ziemniaka, wyjazdy do kina, grill i spotkanie opłatkowe.

Spotkania Koła Gospodyń Wiejskich odbywają się raz w miesiącu, jeśli jest potrzeba zwołujemy dodatkowe zebranie o danej tematyce.

Zapraszamy do naszego grona wszystkie chętne osoby!ˆ