Badanie Zintegrowane statystyki dotyczące gospodarstw rolnych oraz Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego wciąż trwają!
10.07.2023 08:48
Badanie Zintegrowane statystyki dotyczące gospodarstw rolnych, formularz R-SGR oraz Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego, formularz R-ZW-S nazywane są małym spisem rolnym
Badanie Zintegrowane statystyki dotyczące gospodarstw rolnych oraz Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego wciąż trwają!
Obecnie w wyżej wymienionych badaniach przeprowadzane są wywiady telefoniczne oraz wywiady bezpośrednie. Ankieterzy będą kontaktować się z rolnikami do 14 sierpnia br.
Przypomnijmy, że udział w badaniu jest obowiązkowy, a rolnicy wylosowani do udziału w badaniach ankietowych, otrzymali list od Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego.
Pamiętajmy, że do danych jednostkowych uzyskanych od respondenta mają dostęp jedynie pracownicy statystyki publicznej, wyłącznie w celu dokonania zestawień, opracowań i analiz. Udostępnianie danych odbiorcom i publikowanie ich możliwe jest dopiero po usunięciu cech identyfikacyjnych i zagregowaniu danych jednostkowych.
Badanie Zintegrowane statystyki dotyczące gospodarstw rolnych, formularz R-SGR oraz Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego, formularz R-ZW-S nazywane są małym spisem rolnym. Dlaczego? Celem badania Zintegrowane statystyki dotyczące gospodarstw rolnych, jest dostarczenie informacji pozwalającej na dokonanie analizy zmian w strukturze gospodarstw rolnych oraz ich wieloprzekrojowej charakterystyki. Szczegóły dotyczące tego badania ankietowego znajdują się w załączonej informacji prasowej.
Z kolei Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego ukierunkowane jest na uzyskanie informacji o pogłowiu świń oraz produkcji żywca wieprzowego w danym okresie sprawozdawczym oraz o kwartalnych cenach zakupu i dzierżawy ziemi rolnej.
Więcej informacji na temat badań ankietowych z zakresu rolnictwa znajduje się pod adresem: stat.gov.pl/aktualnosci/wez-udzial-w-badaniu-gus-i-zmieniaj-polskie-rolnictwo,491,1.html oraz na stronie internetowej dedykowanej badaniom ankietowym: badania-ankietowe.stat.gov.pl
Będziemy wdzięczni za promowanie strony badań ankietowych, jak i samych badań rolnych. Liczymy na wzmianki w mediach i poszerzanie zasięgu naszych odbiorców, zwłaszcza tych z obszarów rolnych. Zachęcamy także do kontaktu z Wydziałem Współpracy z Mediami GUS w celu uzyskania wypowiedzi naszych ekspertów na temat przeprowadzanych rolnych badań ankietowych (mail: obslugaprasowa@stat.gov.pl, nr tel.: 695 255 032)
Najczęściej przeglądane informacje:
Kategorie informacji
Fundusze Unijne
Projekty realizowane z Funduszy Unijnych