Brzeźno: Imię stadionowi nada rada gminy
13.06.2022 12:44
Ludowo-Młodzieżowy Klub Sportowy Czarni Brzeźno podsumował 2021 rok. Działacze klubu, piłkarze i trenerzy spotkali się na walnym zebraniu sprawozdawczym dziesiątego czerwca w restauracji Biesiadna w Brzeźnie.
Rok sprawozdawczy był bardzo intensywny. Zaczął się tradycyjnym meczem noworocznym, rozgrywanym od kilku lat pierwszego stycznia w południe. Przez cały rok były prowadzone prace pielęgnacyjne boiska.
Zakupione zostały nowe stroje meczowe i maseczki ochronne z logo klubu przez firmę BEST-STAL POLSKA.
Dzięki wsparciu Urzędu Gminy w Krzymowie została zdemontowana zepsuta pompa służąca do nawadniania boiska i kupiona nowa. Przeprowadzono też modernizację trybun boiska. Prace polegały na przygotowaniu podłoża do malowania, malowaniu i montażu siedzisk. W czasie wakacji został zorganizowany obóz sportowy dla dzieci z klubu. Ponadto miał miejsce wyjazd młodzieży na mecz Polska- Albania.
Warto wspomnieć o tym, że klub brał udział i udostępnił boisko na potrzeby organizatorów II Półmaratonu Złota Góra.
W roku sprawozdawczym została utworzona grupa Skrzat dla dzieci z rocznika 2015 i młodszych.
Ważne było pozyskanie pieniędzy z Funduszu Sołeckiego na modernizację boiska. Kwota wsparcia to piętnaście tysięcy złotych. Działacze klubu wzięli udział w uroczystości otwarcia nowego boiska szkolnego w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Głodnie i przekazali placówce sprzęt sportowy.
W roku sprawozdawczym został zorganizowany piąty Turniej Piłki Nożnej o puchar prezesa klubu.
Działacze i piłkarze zorganizowali zbiórkę dla schroniska dla bezdomnych zwierząt.
Najważniejszym sponsorem Ludowo-Młodzieżowego Klubu Sportowego Czarni Brzeźno jest Urząd Gminy w Krzymowie, który w ubiegłym roku przekazał na jego działanie ponad sześćdziesiąt sześć tysięcy złotych.
- Ale też cały czas dążymy i uzyskujemy dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki, z Narodowego Instytutu Wolności, ze Starostwa Powiatowego w Koninie i z innych instytucji, z których jest okazja pozyskać dodatkowe środki. (…) Ministerstwo Sportu i Turystyki piętnaście tysięcy złotych, starostwo powiatowe trzy tysiące, Narodowy Instytut Wolności dziewięć tysięcy bodajże sześćset dwadzieścia pięć złotych i jeszcze Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii w Krzymowie dwa tysiące na obóz sportowy. Tak że jest trochę tych instytucji, gdzie cały czas pozyskujemy środki – mówi Damian Cebulski, Prezes LMKS Czarni Brzeźno.
Klub zamknął ubiegły rok niewielkim, bo ponad trzystuzłotowym zyskiem. Pieniądze zostały przekazane na działalność statutową.
Plan na ten rok jest taki, aby, poza rozgrywkami, zorganizować ponownie obóz sportowy dla dwóch grup młodzieżowych. W planach jest też powrót seniorów do ligi Okręgowej, choć ta drużyna jeszcze jest na etapie odbudowy. Klub chciałby wziąć udział w programie „Szatnia na medal” i kontynuować modernizację boiska. Marzeniem działaczy jest budowa oświetlenia stadionu.
- Chcemy oświetlić to boisko, bo wiemy, że zimą, w tym okresie, można dużo więcej skorzystać , gdy będzie to oświetlone. A obok boiska mamy też siłownię zewnętrzną, mamy też boisko do piłki siatkowej, bo nie zamykamy się tylko na piłkę nożną – mówi Damian Cebulski.
W czasie zebrania pojawiło się pytanie do zarządu, na jakim etapie jest proces nadania stadionowi imienia Tadeusza Krzyżaniaka. Tu odpowiedzi udzielił prowadzący zebranie Leszek Staszak, Przewodniczący Rady Gminy Krzymów.
- Klub nie jest władny do podjęcia uchwały nadania imienia stadionowi. Władna jest tylko i wyłącznie rada gminy, gdyż stadion stanowi własność gminy. Jesteśmy na etapie przygotowania wniosku do rady, podjąłem się tej pracy, jesteśmy cały czas w stałym kontakcie z panem prezesem. Będzie też cała biografia pana Tadeusza Krzyżaniaka, ponieważ trzeba będzie zebrać jak najwięcej danych o tym społeczniku, dlaczego akurat ma być nadane tym imieniem a nie innym. I taki wniosek, jak będzie przygotowany, trafi do urzędu gminy, do rady gminy i trafi pod obrady do komisji. Tak że całą procedurę musimy przejść – mówił Leszek Staszak.
Damian Cebulski nie ma wątpliwości, że w końcu imię Tadeusza Krzyżaniaka zostanie stadionowi nadane.
- Ten człowiek na pewno na to zasłużył. Całe życie spędził w tym klubie, tak że myślę, że od strony gminy nie będzie z tym problemu – mówi prezes klubu.
Obecną na zebraniu wójt Danutę Mazur działacze pytali o to, czy jest możliwe zwiększenie dofinansowania dla działających w gminie klubów sportowych. Wójt tłumaczyła, że gmina wspiera wiele podmiotów i to, co przeznacza na sport, jest w tej chwili maksymalnym wsparciem na jakie stać budżet gminy.
Brzeźno: Imię stadionowi nada rada gminy
Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio
Najczęściej przeglądane informacje:
Kategorie informacji
Fundusze Unijne
Projekty realizowane z Funduszy Unijnych