Stare Miasto/ Szczepidło: Udane zawody i wykonany przekop
25.09.2021 12:58
Zarząd Koła Wędkarskiego nr 39 „Szczupak” w Brzeźnie dba o to, aby jego członkom nie zabrakło sportowych emocji. Po sierpniowych zawodach spławikowych, we wrześniu przyszedł czas na rywalizację spinningową.
Zostały one rozegrane dziewiętnastego września i sfinansowane przez Urząd Gminy Krzymów. Wsparcie w wysokości tysiąca złotych zostało przeznaczone na nagrody oraz posiłek.
Wędkarze nie zawiedli pod względem frekwencji, bo zgłosiło się dwudziestu zawodników.
- Rywalizacja naszych wędkarzy rozpoczęła się o godzinie siódmej rano i trwała trzy godziny. Po sygnale kończącym zawody przystąpiliśmy do ważenia ryb. Pięć najlepszych wyników wygląda następująco:
Wygrał Bartosz Ziętek – 3665 g. Jest to debiutant, co trzeba podkreślić, syn Stanisława Ziętka, czyli jednego z naszych najlepszych wędkarzy. Bardzo cieszymy się, że debiutant wygrał zawody, bowiem to pokazuje, że u nas w kole na zawodach wędkarskich każdy ma równe szanse i mamy nadzieję, że swoją dobrą formę pokaże również w przyszłych zawodach. Drugi był Mieczysław Cichy – 1850 g, trzeci Krzysztof Muszyński – 1785 g, czwarty Mirosław Jaroszewski – 1735 g, a piąty Tomasz Turski – 1675 g.
Wyniki pozostałych zawodników wynosiły około 500 g, a kilku wędkarzy zakończyło rywalizację bez złowionej ryby – mówi Tomasz Żółtek, przez koła.
Brały relatywnie duże ryby, szczególnie leszcze.
Nagrody, jakie otrzymali zawodnicy, to między innymi wędka, skrzynka wędkarska, siatka na ryby, wiadro do zanęt, pokrowiec na wędki i sygnalizator brań. Po rywalizacji przyszedł czas na zasłużony odpoczynek i posiłek.
- Gratulujemy zwycięzcy oraz dziękujemy wszystkim wędkarzom za uczestnictwo oraz urzędowi gminy za wsparcie. Przed nami jeszcze jedne zawody spinningowe dziesiątego października – mówi Tomasz Żółtek.
Natomiast dziesiątego września koło wędkarskie z Brzeźna zrealizowało swoją pierwszą dużą inwestycję. Było to wykonanie kosztem dwóch tysięcy trzystu złotych przekopu między rzeką Wartą a starorzeczem w Szczepidle. Zapewni to migrację ryb z rzeki do starorzecza.
- Uważamy też, że będzie to pozytywnie wpływać na starorzecze z tego względu, że będzie napływać świeża woda z rzeki, bowiem starorzecza ciągle odcięte od stałego źródła wody, z biegiem czasu zarastają, ponieważ zachodzą tam zjawiska beztlenowe gnicia roślin wodnych. I to powoduje, że zbiornik się zamyka. Mamy nadzieję, że chociaż w pewnym stopniu uda nam się to zjawisko ograniczyć – mówi Tomasz Żółtek.
Stare Miasto/Szczepidło: Udane zawody i wykonany przekop
Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio
Najczęściej przeglądane informacje:
Kategorie informacji
Fundusze Unijne
Projekty realizowane z Funduszy Unijnych