To było połączenie wernisażu z piknikiem dla dzieci. Dwudziestego czwartego czerwca w gospodarstwie agroturystycznym Zagroda Borovo został rozstrzygnięty gminny konkurs plastyczny „Dziecięce zabawy naszych dziadków”.
Miejsca na podium zdobyły zespoły taneczne Dance Avenue 1 i 2 z Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie, na dwunastym Wielkopolskim Festiwalu Tańca „Tańczące trzewiczki”.
Jak i w co się bawili dziadkowie? Być może przebrzmiałe już gry i zabawy uda się przywrócić pamięci dzięki gminnemu konkursowi „Zabawy dziecięce naszych dziadków”, organizowanemu przez Niepubliczną Szkołę Podstawową w Smólniku.
Po licznych perypetiach związanych z pandemią, w Gminnym Ośrodku Kultury w Brzeźnie wreszcie udało się zorganizować oczekiwany Festiwal Dobrej Piosenki.
W Gminnym Ośrodku Kultury w Brzeźnie zakończyły się warsztaty wokalne. Ich ostatnim etapem były zajęcia aktorskie, które poprowadził Marcin Trzęsowski z Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu.
Dwadzieścioro jeden uczestników bierze udział w warsztatach wokalnych zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźnie. Jest to ostatni szlif przed Festiwalem Dobrej Piosenki.
Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźnie przystąpił do wyzwania pod nazwą „Kultura nie zamarza”. Celem akcji jest pokazanie, że domy i ośrodki kultury, pomimo trudnych czasów pandemii, wciąż aktywnie działają, realizując swoją misję, choć inaczej niż do tej pory.
Sześćdziesiąt dziewięć prac wpłynęło na gminny konkurs plastyczny „Bezpieczny internet”, zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Szczepidle. Komisja nagrodziła i wyróżniła aż dziewiętnaścioro autorów.
Biskup włocławski Wiesław Mering wręczył ks. Marcinowi Ziółkowskiemu dekret ustanawiający go dyrektorem chóru katedralnego, wicedyrektorem diecezjalnego studium organistowskiego oraz wykładowcą muzyki kościelnej we włocławskim seminarium duchownym. Ksiądz Marcin Ziółkowski do tej pory rezydował w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Brzeźnie.