Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl

Informacje


Paprotnia: Rozmowy o bezpieczeństwie

04.10.2023 13:38


Podopieczni WTZ w paprotni na spotkaniu z policją

Sierżant sztabowa Natalia Stasiak-Chmielewska i młodszy aspirant Patryk Gdowik z komisariatu policji w Starym Mieście spotkali się z podopiecznymi Warsztatu Terapii Zajęciowej w Paprotni.

Spotkanie odbyło się czwartego października, a zorganizowało je Stowarzyszenie „Razem Aktywni”, które prowadzi WTZ w Paprotni.

Głównym tematem było przedstawienie zasad z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie bezpieczne przechodzenie przez pasy, poruszanie się po jezdni rowerem. Funkcjonariusze zaprezentowali też swoje mundury i wyposażenie oraz zakres obowiązków i kompetencji.

Uczestnicy pytali między innymi o to, czy i w jaki sposób można poruszać się wózkiem elektrycznym po ulicy i w jaki sposób zachować się w czasie kontaktu ze zwierzętami domowymi i dzikimi na ulicy. Funkcjonariusze przekazali swoją wiedzę w sposób przystępny i czasami z nutką humoru, dzięki czemu zostali od razu polubieni przez podopiecznych warsztatu. Na zakończenie spotkania wszyscy jego uczestnicy dostali opaski odblaskowe.
- Bardzo dziękuję komendantowi komisariatu policji w Starym Mieście za umożliwienie spotkania – mówi Dariusz Urbański, Prezes Stowarzyszenia „Razem Aktywni”, kierownik warsztatu.

Najczęściej przeglądane informacje:<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ