Krzymów: Piosenki filmowe w nowych wykonaniach
28.03.2023 11:22
Po raz czwarty Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Krzymowie zorganizowała Międzyszkolny Festiwal Piosenki Obcojęzycznej. Uczestnicy tego wydarzenia musieli pochwalić się przynajmniej dwoma talentami: wokalnym i znajomością języka angielskiego. Ale niektórzy pokazali ich więcej.
Chociaż była to czwarta edycja festiwalu, to dopiero po raz drugi jego uczestnicy mogli spotkać się na scenie w jednym miejscu.
- Bardzo się cieszę, że nasz festiwal przyciąga coraz więcej uczestników. Niestety, pandemia troszeczkę nam pokrzyżowała plany i przez dwa lata spotykaliśmy się raczej w świecie wirtualnym, ale teraz możemy się już spotkać wszyscy razem. I oczywiście wszystkim życzę powodzenia – mówiła Marzena Dopytalska, dyrektor szkoły podstawowej w Krzymowie.
O celach konkursu mówiła Lidia Rusin, nauczycielka języka angielskiego w krzymowskiej placówce i współorganizatorka tegorocznego festiwalu.
- Śpiewając, angażując się w ten śpiew, rozwijamy nasze zainteresowania, uzdolnienia. Zobaczcie, jak wspaniale zagospodarowujecie swój czas, kiedy uczycie się śpiewać, kiedy występujecie z dala od dostępu do internetu, do wszelkich używek, które są teraz tak powszechne i wszędzie dostępne. Tak że to jest właśnie nasz cel: rozwijać wasze pasje, uzdolnienia, zainteresowania, by jak najmniej czasu spędzać w domu przed telewizorami. Myślę, że muzyka sprzyja też rozwojowi naszej umiejętności językowej, bo wtedy przyjemniej, mnie się wydaje, uczymy się tego języka – mówiła Lidia Rusin.
Na festiwalu wystąpiło jedenaścioro solistów i pięć zespołów. Wszyscy musieli wykazać się przynajmniej dwoma talentami: wokalnym i znajomością języka angielskiego. Ale niektórzy pokazali ich więcej, dodatkowo akompaniując sobie na instrumentach, dołączając do występu choreografię czy elementy teatralne.
Tematem festiwalu były piosenki filmowe. Wykonawców zapowiadał polsko-amerykański duet: Marlena Bocian-Hewitt i jej mąż, Bill Hewitt, a oceniało jury w składzie: Ewa Rokicińska, Aleksandra Sobczak i Paweł Ciesielski.
Soliści zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe: uczniów klas I-IV i V-VIII, dla zespołów nie zostały wydzielone kategorie.
Komisja po wysłuchaniu uczestników festiwalu postanowiło przyznać w kategorii klas I-IV pierwsze miejsce Oliwii Kwiatkowskiej ze szkoły w Brzeźnie za wykonanie piosenki „Loyal Brave True” z filmu „Mulan”. Drugie miejsce zajęła Urszula Woźniak ze szkoły w Szczepidle, która zaśpiewała piosenkę „A Thousand Years” z sagi „Zmierzch”. Trzecie miejsce wyśpiewała Zofia Hryciuk ze szkoły w Paprotni. Zaprezentowała piosenkę „ I See the Light” z filmu „Tangled”.
W kategorii uczniów klas V-VIII pierwsze miejsce zdobył Michał Hryciuk ze szkoły w Paprotni za piosenkę „Can't Help Falling in Love From” z filmu „Blue Hawaii”. Drugie miejsce zajęła Zofia Pawlik ze szkoły w Szczepidle za piosenkę „Burned” z repertuaru Grace Vanderwaal, a trzecie miejsce Gabriel Sabaciński ze szkoły w Borowie za „Everybody Needs Somebody to Love” z filmu „Blues Brothers”.
W kategorii zespołów pierwsze miejsce zajęła grupa The Void w składzie Maja Spych, Kacper Rogowski i Mikołaj Jaroszewski za piosenkę „Shallow” z filmu „Narodziny gwiazdy”. Drugie miejsce komisja przyznała zespołowi The Shooting Stars ze szkoły w Borowie w składzie Katarzyna Augustyniak, Zuzanna Wróbel i Gabriel Sabaciński za piosenkę „All Stars” z filmu „Shrek”. Trzecie miejsce zdobył zespół Young Stars ze szkoły w Brzeźnie. W oryginalnym składzie tworzą go Maria Adamczyk, Hanna Adamczyk i Agata Grobelna (na festiwalu z powodu choroby jednej z wokalistek wystąpił jako duet). Zespół dostał nagrodę za piosenkę „Touch the Sky” z filmu „Brave”.
Laureaci otrzymali grawertony i upominki. Organizatorzy zapewnili poczęstunek dla uczestników, z którego można było skorzystać w czasie przerwy podczas obrad komisji.
Za rok mały jubileusz. Festiwal odbędzie się po raz piąty.
Krzymów: Piosenki filmowe w nowych wykonaniach
Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio
Najczęściej przeglądane informacje:
Kategorie informacji
Biuletyn informacji publicznej
Dodatkowe informacje na temat przetargów oraz zmian w urzędzie możesz znaleźć również w Biuletynie Informacji Publicznej (BIP) Gminy krzymów.