Witaj w naszej gminie!
Aktualności
Sierżant sztabowa Natalia Stasiak-Chmielewska i młodszy aspirant Patryk Gdowik z komisariatu policji w Starym Mieście spotkali się z podopiecznymi Warsztatu Terapii Zajęciowej w Paprotni.
| 04.10.2023 13:38
Urząd Gminy w Krzymowie informuje, że postanowieniem Komisarza Wyborczego w Koninie z dnia 16. maja 2023 roku w sprawie zmian w podziale gminy Krzymów na stałe obwody głosowania, został utworzony nowy obwód głosowania nr 6 w Paprotni.
| 04.10.2023 13:27
Jak zwykle na początku miesiąca, w formie grafiki przypominamy harmonogram wywozu odpadów.
| 04.10.2023 13:27
Wójt Gminy Krzymów ogłasza publiczną sprzedaż samochodu osobowego Peugeot Partner 1,6 diesel nr VIN VF3GJ9HWC95299014, nr rejestracyjny PKN SJ64, stanowiącą własność Gminy Krzymów.
| 04.10.2023 11:29
Urząd Statystyczny w Poznaniu, przypomina, że jeszcze w październiku br. na terenie całej Polski przeprowadzane jest badanie pilotażowe: Transport lekkimi pojazdami użytkowymi.
| 04.10.2023 09:04
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych - Wydział w Poznaniu wydał dla powiatu konińskiego ostrzeżenie o silnym wietrze.
| 03.10.2023 16:35
Masz trudności w nauce? Czytanie ze zrozumieniem albo opanowanie reguł pisowni to dla Ciebie duży kłopot? A może jako rodzic dostrzegasz takie trudności u swojego dziecka? To mogą być pierwsze objawy dysleksji.
| 03.10.2023 12:58
Droga w Depauli już oficjalnie przekazana do użytku. Dzięki jej budowie powstało połączenie drogi powiatowej do Wyszyny z Drogą Krajową 92 poprzez drogę gminną ze Starych Paprockich Holendrów do Paprotni.
| 03.10.2023 09:54
ZUS - zaprasza na cykl webinariów, szkoleń i dyżurów. Informację o wydarzeniach w poszczególnych placówkach ZUS
| 02.10.2023 14:52
Informacje ogólne dotyczące regionu Gminy Krzymów
Charakterystyka regionu i obszarów oraz gminy
Podstawowe informacje dotyczące Urzędu Gminy Krzymów
Kadra Gminy Krzymów - stanowiska i funkcje
Skład Rady Gminy Krzymów
Sołectwa w Gminie Krzymów oraz ich sołtysi
Dane statystyczne dotyczące ludności
Herb Gminy Krzymów, jego znaczenie i historia
System Informacji Przestrzennej, położenie i baza adresowa
Zapobieganiu wykroczeniom porządkowym, dzielnicowi funkcjonariusze policji
Wywóz śmieci, utylizacja odpadów, harmonogramy i opłaty
Miesięcznik, gazeta regional;na - Wiadomości Gminy Krzymów
Nadchodzące wydarzenia, imprezy sportowe i kulturalne
Najważniejsze kontakty do instytucji i organów gminnych
Posłuchaj lokalnej stacji radiowej bezpośrednio przez internet
informacje o terminach składania wniosków o świadczenia, wnioski
Żłobek
Informacje o dofinansowaniu do wymiany źródeł ciepła i termomodernizacji budynków mieszkalnych
http://bip.powiat.konin.pl/koninp/bip/powiat-i-wladze-powiatu/powiat/nieodplatna-pomoc-prawna.html?pid=15886
Informacje ogólne dotyczące regionu Gminy Krzymów
Zwiedzaj ciekawe obiekty turystyczne w naszej gminie
Zdjęcia lotnicze. Gmina Krzymów widziana z góry
Lokalizacja i położenie, sprawdź jak do nas dojechać
Filmy promujące walory turystyczne Gminy Krzymów
Gminne radio online
Włącz radio w nowym oknie
Odtwarzaj radio w zewnętrznym programie
Dzis w programie:
Nasze audycje:
21.09.2023 11:19
Muzeum Okręgowe w Koninie realizuje projekt zatytułowany „Szloch i westchnienie. Dawne Pieśni żałobne” oparty na tak zwanym „Śpiewniku krzymowskim”. To zbiór ponad stu pieśni, głównie żałobnych, znalezionych w Drążeniu i będący w zbiorach konińskiego muzeum.
Projekt zakłada udźwiękowienie siedmiu wybranych pieśni żałobnych, w tym jednej o świętej Barbarze, patronce dobrej śmierci. Prace przeszły już do etapu muzycznego. Dwudziestego września w kościele parafialnym w Krzymowie zostały zrealizowane pierwsze nagrania. To improwizacje organowe wybranych pieśni w wykonaniu Dariusza Przybylskiego, profesora Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
- Są to proste pieśni i my realizujemy program złożony z pieśni żałobnych, tak że większość z nich jest utrzymana w tonacji molowej i cechują się prostotą, a jednocześnie bardzo dużą emocjonalnością. Wiadomo, że im prostsza muzyka, tym trudniejsza do interpretacji, ale myślę, że ta muzyka daje bardzo dużo swobody wykonawcy, szczególnie dla mnie, jako organisty będzie to duże przeżycie emocjonalne móc zaprezentować te pieśni, pochodzące z tego regionu na organach w kościele w Krzymowie. (…) Z wielką przyjemnością zaznajomiłem się z tymi pieśniami, które mają w sobie bardzo duży potencjał możliwości wykorzystania ich w improwizacji organowej – mówi Dariusz Przybylski.
Cała część wokalno-instrumentalna będzie polegała na naprzemiennym wykonaniu wybranych pieśni w wersji a capella i instrumentalnej, organowej. Część wokalną wykona zespół ludowy Krzymowiacy.
Realizacja zadania zakończy się w listopadzie, a jej zwieńczeniem będzie koncert w krzymowskim kościele.
Partnerami projektu są Urząd Gminy oraz Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Krzymowie i Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźnie.
Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach Programu Rządowego „Muzyczny ślad”, którego operatorem jest Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.
Realizacja projektu jest współfinansowana ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.
Krzymów: Szloch i westchnienie na organach
Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio
Copyright © 2019 - Gmina Krzymów
Wykonanie REPORTER