Witaj w naszej gminie!
Aktualności
Najnowsze informacje i komunikaty
-
Paprotnia: Rozmowy o bezpieczeństwie
Sierżant sztabowa Natalia Stasiak-Chmielewska i młodszy aspirant Patryk Gdowik z komisariatu policji w Starym Mieście spotkali się z podopiecznymi Warsztatu Terapii Zajęciowej w Paprotni.
| 04.10.2023 13:38
-
Paprotnia: Nowy obwód głosowania
Urząd Gminy w Krzymowie informuje, że postanowieniem Komisarza Wyborczego w Koninie z dnia 16. maja 2023 roku w sprawie zmian w podziale gminy Krzymów na stałe obwody głosowania, został utworzony nowy obwód głosowania nr 6 w Paprotni.
| 04.10.2023 13:27
-
Krzymów: Harmonogram wywozu odpadów
Jak zwykle na początku miesiąca, w formie grafiki przypominamy harmonogram wywozu odpadów.
| 04.10.2023 13:27
-
Krzymów: Samochód na sprzedaż
Wójt Gminy Krzymów ogłasza publiczną sprzedaż samochodu osobowego Peugeot Partner 1,6 diesel nr VIN VF3GJ9HWC95299014, nr rejestracyjny PKN SJ64, stanowiącą własność Gminy Krzymów.
| 04.10.2023 11:29
-
GUS- badanie pilotażowe Transport lekkimi pojazdami użytkowymi
Urząd Statystyczny w Poznaniu, przypomina, że jeszcze w październiku br. na terenie całej Polski przeprowadzane jest badanie pilotażowe: Transport lekkimi pojazdami użytkowymi.
| 04.10.2023 09:04
-
Ostrzeżenie meteorologiczne o silnym wietrze
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych - Wydział w Poznaniu wydał dla powiatu konińskiego ostrzeżenie o silnym wietrze.
| 03.10.2023 16:35
-
Test dysleksji
Masz trudności w nauce? Czytanie ze zrozumieniem albo opanowanie reguł pisowni to dla Ciebie duży kłopot? A może jako rodzic dostrzegasz takie trudności u swojego dziecka? To mogą być pierwsze objawy dysleksji.
| 03.10.2023 12:58
-
Depaula: Już można jeździć po nowej drodze
Droga w Depauli już oficjalnie przekazana do użytku. Dzięki jej budowie powstało połączenie drogi powiatowej do Wyszyny z Drogą Krajową 92 poprzez drogę gminną ze Starych Paprockich Holendrów do Paprotni.
| 03.10.2023 09:54
-
ZUS - zaprasza na cykl webinariów, szkoleń i dyżurów. Informację o wydarzeniach w poszczególnych placówkach ZUS
ZUS - zaprasza na cykl webinariów, szkoleń i dyżurów. Informację o wydarzeniach w poszczególnych placówkach ZUS
| 02.10.2023 14:52
Urząd Gminy Krzymów
-
Informacje ogólne
Informacje ogólne dotyczące regionu Gminy Krzymów
-
Charakterystyka
Charakterystyka regionu i obszarów oraz gminy
-
Urząd Gminy
Podstawowe informacje dotyczące Urzędu Gminy Krzymów
-
Kadra Urzędu
Kadra Gminy Krzymów - stanowiska i funkcje
-
Rada Gminy
Skład Rady Gminy Krzymów
-
Sołectwa
Sołectwa w Gminie Krzymów oraz ich sołtysi
-
Statystyka
Dane statystyczne dotyczące ludności
-
Herb Gminy
Herb Gminy Krzymów, jego znaczenie i historia
-
Mapa gminy
System Informacji Przestrzennej, położenie i baza adresowa
-
Projekty unijne
-
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
-
Państwowy Fundusz Celowy
-
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
-
Fundusz Solidarnościowy
Dla mieszkańców
-
Fotowoltaika
-
Twój dzielnicowy
Zapobieganiu wykroczeniom porządkowym, dzielnicowi funkcjonariusze policji
-
Odpady
Wywóz śmieci, utylizacja odpadów, harmonogramy i opłaty
-
Gazeta Gminna
Miesięcznik, gazeta regional;na - Wiadomości Gminy Krzymów
-
Kalendarium
Nadchodzące wydarzenia, imprezy sportowe i kulturalne
-
Najważniejsze kontakty
Najważniejsze kontakty do instytucji i organów gminnych
-
Ale!RADIO online
Posłuchaj lokalnej stacji radiowej bezpośrednio przez internet
-
Świadczenia dla rodzin
informacje o terminach składania wniosków o świadczenia, wnioski
-
Żłobek
Żłobek
-
Kalendarz imprez 2020
-
Koła Gospodyń Wiejskich
-
Zwierzęta do adopcji
-
Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii
-
Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków (CEEB)
-
Program Priorytetowy Czyste Powietrze
Informacje o dofinansowaniu do wymiany źródeł ciepła i termomodernizacji budynków mieszkalnych
-
Nieodpłatna Pomoc Prawna i Nieodpłatne Poradnictwo Obywatelskie
http://bip.powiat.konin.pl/koninp/bip/powiat-i-wladze-powiatu/powiat/nieodplatna-pomoc-prawna.html?pid=15886
-
WSPARCIE DLA UKRAINY
Dla turysty i przyjezdnych
-
Informacje ogólne
Informacje ogólne dotyczące regionu Gminy Krzymów
-
Atrakcje turystyczne
Zwiedzaj ciekawe obiekty turystyczne w naszej gminie
-
Gmina z lotu ptaka
Zdjęcia lotnicze. Gmina Krzymów widziana z góry
-
Mapa gminy
Lokalizacja i położenie, sprawdź jak do nas dojechać
-
Promocja
Filmy promujące walory turystyczne Gminy Krzymów
-
Aplikacja mobilna Skarby Wielkopolski Wschodniej
Galerie zdjęć
Otwarcie drogi w obrębie miejscowości Adamów - Depaula, 02.10.2023
Poświęcenie i oficjalne oddanie do użytku nowego ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP w Krzymowie - Krzymów, 30.09.2023
Koncert wieńczący jubileusz 10-lecia ORKIESTRY DĘTEJ GOK Brzeźno - GOK Brzeźno, 29.09.2023
Gminne radio online
POSŁUCHAJ NAS ONLINE!
Włącz radio w nowym oknie
Odtwarzaj radio w zewnętrznym programie
Dzis w programie:
Nasze audycje:
Przydatne serwisy internetowe
Brzeźno: Festiwal już po raz czwarty
03.09.2023 16:03
Ponad trzystu pięćdziesięciu biegaczy i biegaczek z różnych zakątków Polski i regionu zgromadził czwarty Festiwal Biegowy Złota Góra w Brzeźnie. Zawodnicy zmierzyli się z trasami o różnym stopniu trudności i długości, a na podium stawali również reprezentanci naszej gminy.
Festiwal został zorganizowany trzeciego września. Organizatorzy przygotowali trzy trasy: bieg główny na dwadzieścia jeden kilometrów, bieg i marsz nordic walking na jedenaście kilometrów oraz trzykilometrowy bieg charytatywny.
Przed rozpoczęciem biegów, na stadionie w Brzeźnie odbyła się uroczystość nadania mu imienia nieżyjącego już Tadeusza Krzyżaniaka, współzałożyciela i wieloletniego prezesa klubu LMKS Czarni Brzeźno. Tadeusz Krzyżaniak był znanym i szanowanym działaczem sportowym, który promował piłkę nożną wśród mieszkańców Brzeźna i okolic. Na stadionie przy trybunach została odsłonięta tablica z jego wizerunkiem. Dokonali tego wójt Danuta Mazur, prezes klubu, Damian Cebulski i wieloletnia partnerka Tadeusza Krzyżaniaka, pani Teresa.
Później rozpoczęła się główna część wydarzenia. Bieg na dwadzieścia jeden kilometrów był najtrudniejszym i najdłuższym wyzwaniem dla uczestników festiwalu. Trasa prowadziła głównie przez malownicze tereny Rezerwatu Złota Góra, gdzie biegacze mogli podziwiać piękne krajobrazy. Zwyciężczynią biegu w kategorii pań została Justyna Wałowska z Koła (01:39:54), druga była Michalina Walczak-Pecyna z Budzisławia, a trzecia Aneta Okuńska-Wejdman z Łodzi. Wśród panów pierwsze miejsce wybiegał Krystian Kurowski z Kazimierza Biskupiego (01:19:59), drugie Damian Darul z Turku, a trzecie Norbert Jachymczyk z Jaworzna.
Bieg na dziesięć kilometrów również wymagał dobrej kondycji i szybkości. Trasa biegła także przez tereny złotogórskie. W kategorii pań najszybciej przebiegła ten dystans Dominika Walczak-Kotońska (00:55:04), druga była Ola Bórkowska z Poznania, natomiast trzeci czas uzyskała Małgorzata Nowacka z Koła. Wśród panów pierwszy na mecie zameldował się Krystian Zając z Teamu Kupiec z Krzymowa (00:43:12), drugi przybiegł Jakub Wiśniewski z Zalasewa, a trzeci był Przemysław Majda z Władysławowa.
Kategoria nordic walking na jedenaście kilometrów. Wśród pań najlepsza była Małgorzata Cyrulewska z Glinnika (01:26:40), drugi czas uzyskała Wioletta Gólczyńska z Konina, a trzeci Katarzyna Kucharczyk ze Rzgowa. Jeśli chodzi o mężczyzn, to pierwszy czas w tej kategorii miał Robert Kowalak z Kostrzyna (01:18:24), drugi Radosław Wypychowski z Bielaw, a trzeci Łukasz Kwaśny z Łodzi.
Wszyscy podkreślali, że trasa jest wymagająca, miejscami trudna, a leśne otoczenie powoduje, że trzeba podczas biegu uważać na wystające korzenie i nierówności terenu. Ale dzięki temu jej pokonanie daje jeszcze większą satysfakcję.
Bieg charytatywny dla Basi na trzy kilometry był najbardziej przyjaznym i rodzinnym biegiem festiwalu. Wzięli w nim udział zarówno dorośli, jak i dzieci, którzy chcieli wesprzeć leczenie i rehabilitację Basi. Dziewczynka wymaga wielu operacji dla ratowania wzroku. Cały dochód z wpisowego został przeznaczony na pomoc dla niej.
W tej kategorii wśród pań najszybsza była Julia Grochocińska z Dąbrowy Małej (00:53:00), jako druga na mecie pojawiła się Wioleta Kałecka z Krzymowa, a trzecia była Zuza Antczak z Robakowa.
Wśród mężczyzn pierwszy na mecie był Radosław Szafoni z Krwon, drugi Łukasz Kurzawa z Kolnicy, a trzeci Krzysztof Burek ze Sławska.
Czwarty Festiwal Biegowy Złota Góra 2023 był nie tylko sportowym wydarzeniem, ale również okazją do integracji dla całej społeczności. Służył też promowaniu zdrowej żywności. Swoje stoiska ze zdrowym jedzeniem przygotowały firma Kupiec, Koniński Bank Żywności i Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie. Ponadto stoisko z konkursami miało dla dzieci Nadleśnictwo Konin.
Zamykając festiwal, organizatorzy podziękowali wszystkim sponsorom, wolontariuszom i uczestnikom za udział i zaprosili na kolejną edycję w przyszłym roku. Wójt Danuta Mazur szczególne podziękowania skierowała do Adama Gapskiego, dyrektora festiwalu.
Festiwal Biegowy Złota Góra 2023 zorganizowała Fundacja im. dr. Erazma Pietrygi, dyrektorem sportowym imprezy jest Adam Gapski, a wsparcie organizacyjne zapewniła Beata Pieczyńska-Bielewska z radia RMF Maxx Konin.
Do organizacji festiwalu przyłączyły się, podobnie jak w latach wcześniejszych, Urząd Gminy w Krzymowie, jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Brzeźna, Głodna i Kałku, które zabezpieczały trasy biegowe i otoczenie stadionu, klub LMKS Czarni Brzeźno i Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźnie.
Brzeźno: Festiwal już po raz czwarty
Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio