Witaj w naszej gminie!
Aktualności
Najnowsze informacje i komunikaty
-
Paprotnia: Rozmowy o bezpieczeństwie
Sierżant sztabowa Natalia Stasiak-Chmielewska i młodszy aspirant Patryk Gdowik z komisariatu policji w Starym Mieście spotkali się z podopiecznymi Warsztatu Terapii Zajęciowej w Paprotni.
| 04.10.2023 13:38
-
Paprotnia: Nowy obwód głosowania
Urząd Gminy w Krzymowie informuje, że postanowieniem Komisarza Wyborczego w Koninie z dnia 16. maja 2023 roku w sprawie zmian w podziale gminy Krzymów na stałe obwody głosowania, został utworzony nowy obwód głosowania nr 6 w Paprotni.
| 04.10.2023 13:27
-
Krzymów: Harmonogram wywozu odpadów
Jak zwykle na początku miesiąca, w formie grafiki przypominamy harmonogram wywozu odpadów.
| 04.10.2023 13:27
-
Krzymów: Samochód na sprzedaż
Wójt Gminy Krzymów ogłasza publiczną sprzedaż samochodu osobowego Peugeot Partner 1,6 diesel nr VIN VF3GJ9HWC95299014, nr rejestracyjny PKN SJ64, stanowiącą własność Gminy Krzymów.
| 04.10.2023 11:29
-
GUS- badanie pilotażowe Transport lekkimi pojazdami użytkowymi
Urząd Statystyczny w Poznaniu, przypomina, że jeszcze w październiku br. na terenie całej Polski przeprowadzane jest badanie pilotażowe: Transport lekkimi pojazdami użytkowymi.
| 04.10.2023 09:04
-
Ostrzeżenie meteorologiczne o silnym wietrze
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych - Wydział w Poznaniu wydał dla powiatu konińskiego ostrzeżenie o silnym wietrze.
| 03.10.2023 16:35
-
Test dysleksji
Masz trudności w nauce? Czytanie ze zrozumieniem albo opanowanie reguł pisowni to dla Ciebie duży kłopot? A może jako rodzic dostrzegasz takie trudności u swojego dziecka? To mogą być pierwsze objawy dysleksji.
| 03.10.2023 12:58
-
Depaula: Już można jeździć po nowej drodze
Droga w Depauli już oficjalnie przekazana do użytku. Dzięki jej budowie powstało połączenie drogi powiatowej do Wyszyny z Drogą Krajową 92 poprzez drogę gminną ze Starych Paprockich Holendrów do Paprotni.
| 03.10.2023 09:54
-
ZUS - zaprasza na cykl webinariów, szkoleń i dyżurów. Informację o wydarzeniach w poszczególnych placówkach ZUS
ZUS - zaprasza na cykl webinariów, szkoleń i dyżurów. Informację o wydarzeniach w poszczególnych placówkach ZUS
| 02.10.2023 14:52
Urząd Gminy Krzymów
-
Informacje ogólne
Informacje ogólne dotyczące regionu Gminy Krzymów
-
Charakterystyka
Charakterystyka regionu i obszarów oraz gminy
-
Urząd Gminy
Podstawowe informacje dotyczące Urzędu Gminy Krzymów
-
Kadra Urzędu
Kadra Gminy Krzymów - stanowiska i funkcje
-
Rada Gminy
Skład Rady Gminy Krzymów
-
Sołectwa
Sołectwa w Gminie Krzymów oraz ich sołtysi
-
Statystyka
Dane statystyczne dotyczące ludności
-
Herb Gminy
Herb Gminy Krzymów, jego znaczenie i historia
-
Mapa gminy
System Informacji Przestrzennej, położenie i baza adresowa
-
Projekty unijne
-
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
-
Państwowy Fundusz Celowy
-
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
-
Fundusz Solidarnościowy
Dla mieszkańców
-
Fotowoltaika
-
Twój dzielnicowy
Zapobieganiu wykroczeniom porządkowym, dzielnicowi funkcjonariusze policji
-
Odpady
Wywóz śmieci, utylizacja odpadów, harmonogramy i opłaty
-
Gazeta Gminna
Miesięcznik, gazeta regional;na - Wiadomości Gminy Krzymów
-
Kalendarium
Nadchodzące wydarzenia, imprezy sportowe i kulturalne
-
Najważniejsze kontakty
Najważniejsze kontakty do instytucji i organów gminnych
-
Ale!RADIO online
Posłuchaj lokalnej stacji radiowej bezpośrednio przez internet
-
Świadczenia dla rodzin
informacje o terminach składania wniosków o świadczenia, wnioski
-
Żłobek
Żłobek
-
Kalendarz imprez 2020
-
Koła Gospodyń Wiejskich
-
Zwierzęta do adopcji
-
Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii
-
Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków (CEEB)
-
Program Priorytetowy Czyste Powietrze
Informacje o dofinansowaniu do wymiany źródeł ciepła i termomodernizacji budynków mieszkalnych
-
Nieodpłatna Pomoc Prawna i Nieodpłatne Poradnictwo Obywatelskie
http://bip.powiat.konin.pl/koninp/bip/powiat-i-wladze-powiatu/powiat/nieodplatna-pomoc-prawna.html?pid=15886
-
WSPARCIE DLA UKRAINY
Dla turysty i przyjezdnych
-
Informacje ogólne
Informacje ogólne dotyczące regionu Gminy Krzymów
-
Atrakcje turystyczne
Zwiedzaj ciekawe obiekty turystyczne w naszej gminie
-
Gmina z lotu ptaka
Zdjęcia lotnicze. Gmina Krzymów widziana z góry
-
Mapa gminy
Lokalizacja i położenie, sprawdź jak do nas dojechać
-
Promocja
Filmy promujące walory turystyczne Gminy Krzymów
-
Aplikacja mobilna Skarby Wielkopolski Wschodniej
Galerie zdjęć
Otwarcie drogi w obrębie miejscowości Adamów - Depaula, 02.10.2023
Poświęcenie i oficjalne oddanie do użytku nowego ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP w Krzymowie - Krzymów, 30.09.2023
Koncert wieńczący jubileusz 10-lecia ORKIESTRY DĘTEJ GOK Brzeźno - GOK Brzeźno, 29.09.2023
Gminne radio online
POSŁUCHAJ NAS ONLINE!
Włącz radio w nowym oknie
Odtwarzaj radio w zewnętrznym programie
Dzis w programie:
Nasze audycje:
Przydatne serwisy internetowe
Brzeźno: Więcej niż festiwal
20.06.2022 14:08
Drugi Festiwal Dobrej Piosenki przeszedł do historii. Dziewiętnastego czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury w Brzeźnie, przy pełnej widowni, został zorganizowany koncert finałowy, na którym poznaliśmy jego laureatów.
To był ostatni etap projektu. W pierwszym odbywały się eliminacje szkolne, które wyłoniły dwadzieścioro sześcioro wykonawców ze wszystkich szkół działających w gminie Krzymów. Drugim etapem były warsztaty wokalne prowadzone przez cenione trenerki głosu, wokalistki oraz instrumentalistki, Izabelę Mytnik i Marcelinę Gawron. Trzecim etapem był koncert finałowy, który wyłonił najlepszych wykonawców. Oceniała ich komisja w składzie: Beata Stanisławska-Zielak, pianistka, dyrygentka, trener emisji głosu, od blisko dwudziestu lat prowadzi Konin Gospel Choir – przewodnicząca, Kamil Wasicki, poeta, kompozytor, wokalista, producent muzyczny, laureat wielu polskich festiwali o randze krajowej i międzynarodowej, w swoim dorobku fonograficznym ma trzy płyty. Trzecią osobą zasiadającą w komisji była Beata Michalak-Górna, wokalistka, certyfikowana pedagog wokalna, właścicielka studia My Voice w Starym Mieście.
Po wysłuchaniu wszystkich uczestników koncertu jurorzy udali się na obrady, natomiast na scenie pojawił się zespół wokalny My Vice Team ze studia My Voice, który uraczył publiczność kilkoma piosenkami.
W końcu nadszedł ten moment, na który najbardziej czekali wykonawcy drugiego Festiwalu Dobrej Piosenki: ogłoszenie wyników. Okazało się, że na tegorocznym festiwalu bezkonkurencyjne były dziewczyny.
Jurorzy postanowili przyznać wyróżnienia Mai Spych, reprezentującej szkołę podstawową w Krzymowie, Zofii Pawlik ze szkoły w Szczepidle i Julii Wyrwie ze szkoły w Krzymowie.
Nagrody powędrowały do Nikoli Walczak ze szkoły w Paprotni, Blanki Furmańskiej i Hanny Adamczyk reprezentujących Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźnie oraz Oliwii Kwiatkowskiej, Anny Matuszak, Marii Adamczyk, Agaty Grobelnej, Hanny Potrzebowskiej i Gabrieli Majewskiej ze szkoły podstawowej w Brzeźnie. Grand Prix festiwalu wyśpiewała Marta Olejnik również ze szkoły w Brzeźnie. Tym samym, Marta powtórzyła ubiegłoroczny sukces, ponieważ także pierwszy Festiwal Dobrej Piosenki zakończyła zdobyciem głównej nagrody.
- Życzymy wam, żeby ten konkurs czy te dzisiejsze prezentacje stały się rzeczywiście przyczynkiem do waszych karier muzycznych. Wielu z was w swoich prezentacjach opowiadało, że marzy o tym, żeby zostać piosenkarką, aktorką, żeby wiązać się na przyszłość ze sztuką. Zatem życzymy wam pięknie, żeby udały wam się wszystkie plany, marzenia. Rozwijajcie się. Chwytajcie za instrumenty, które tak bardzo poszerzają wasze muzyczne horyzonty. Uczcie się języków i świat stanie dla was otworem. Tego wam serdecznie życzymy i dziękujemy wszystkim za przepiękne popołudnie w Brzeźnie - mówiła Beata Stanisławska-Zielak.
Na finał wszyscy uczestnicy zaśpiewali piosenkę „Chwytam wiatr” z filmu „Merida waleczna”. Po tym wykonaniu na scenie stanęła wójt Danuta Mazur.
- Kochani, siedzę trzy godziny i myślę, jak bogata jest gmina Krzymów, ma tak cudowne dzieci. (…) Od pierwszego do ostatniego wykonania, wszystkie były tak cudowne, że wzbudzały w nas najlepsze emocje, a ich tak mało w życiu mamy. Za tę ucztę duchową bardzo, bardzo wam dziękuję – mówiła Danuta Mazur.
Festiwal Dobrej Piosenki to coś więcej niż festiwal. Ma kilka celów. Na pewno jest nim odnajdywanie utalentowanych wokalnie dzieci i młodzieży, drugim celem jest edukacja i poszerzanie umiejętności na warsztatach wokalnych. Warsztaty też mają jeszcze jedną zaletę: integrują. I po szesnastu godzinach wspólnej pracy nad głosem, nad interpretacją poszczególnych wykonań, nad zachowaniem scenicznym, ci młodzi ludzie przestają być zatomizowaną grupą, a stają się małą artystyczną społecznością, która nie traktuje koncertu jako bitwy, lecz wspólną przygodę. Było to widać za kulisami, gdzie przygotowujący się do wyjścia na scenę tańczyli, klaskali, trzymali kciuki za występującą akurat osobę, wspierali, gdy ktoś na scenie się trochę zagubił. To na pewno było wzruszające i budujące. Co prawda u niektórych najmłodszych wykonawców pojawiły się łzy zawodu, że tym razem nie udało się zdobyć wyróżnienia ani nagrody, ale przecież wyjście na scenę przed dużą publiczność i zaśpiewanie to wielki stres dla kogoś, kto zaczyna tę przygodę. Normalne więc, że pojawiają się emocje, które muszą znaleźć jakieś ujście. Przewodnicząca jury mówiła im, żeby się nie poddawali.
Festiwal ma oczywiście również cel artystyczny. Komisja wybrała nagrodzonych bardzo dobrze. Nie można było lepiej. Wszyscy w tej grupie, niezależnie od wieku, zaśpiewali świetnie. Czysto i pewnie. Ale też są wśród nagrodzonych wokalistek takie, które wychodzą jeszcze ponad tę wysoko zawieszoną poprzeczkę. To na przykład Agata Grobelna, jedenastolatka obdarzona dojrzałym głosem i potrafiąca go wykorzystywać z ogromną świadomością. To Gabriela Majewska, która sięgnęła po trudną piosenkę „Mamo tyś płakała” w oryginale wykonywaną w duecie przez Sanah i Igora Herbuta, więc musiała wyśpiewać dwie role. I zrobiła to świetnie, a jej interpretacja wywoływała nie mniejsze dreszcze niż oryginał. I Marta Olejnik, dziewczyna o atomowym głosie, którym, gdy jest taka potrzeba, potrafi operować delikatnie. To były wykonania, które na długo zostaną w muzycznej pamięci odbiorców.
Pomysłodawczynią Festiwalu Dobrej Piosenki jest Danuta Pydyńska, Specjalistka do spraw projektów kulturalnych Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie.
Festiwal organizuje GOK. Współorganizatorami są szkoły podstawowe działające w naszej gminie.
Partnerem głównym festiwalu jest Fundacja PZU a pomocniczym Starostwo Powiatowe w Koninie.
Koncert poprowadził Krzysztof Kędziora, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie.
Brzeźno: Więcej niż festiwal
Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio