Witaj w naszej gminie!
Aktualności
Najnowsze informacje i komunikaty
-
Paprotnia: Rozmowy o bezpieczeństwie
Sierżant sztabowa Natalia Stasiak-Chmielewska i młodszy aspirant Patryk Gdowik z komisariatu policji w Starym Mieście spotkali się z podopiecznymi Warsztatu Terapii Zajęciowej w Paprotni.
| 04.10.2023 13:38
-
Paprotnia: Nowy obwód głosowania
Urząd Gminy w Krzymowie informuje, że postanowieniem Komisarza Wyborczego w Koninie z dnia 16. maja 2023 roku w sprawie zmian w podziale gminy Krzymów na stałe obwody głosowania, został utworzony nowy obwód głosowania nr 6 w Paprotni.
| 04.10.2023 13:27
-
Krzymów: Harmonogram wywozu odpadów
Jak zwykle na początku miesiąca, w formie grafiki przypominamy harmonogram wywozu odpadów.
| 04.10.2023 13:27
-
Krzymów: Samochód na sprzedaż
Wójt Gminy Krzymów ogłasza publiczną sprzedaż samochodu osobowego Peugeot Partner 1,6 diesel nr VIN VF3GJ9HWC95299014, nr rejestracyjny PKN SJ64, stanowiącą własność Gminy Krzymów.
| 04.10.2023 11:29
-
GUS- badanie pilotażowe Transport lekkimi pojazdami użytkowymi
Urząd Statystyczny w Poznaniu, przypomina, że jeszcze w październiku br. na terenie całej Polski przeprowadzane jest badanie pilotażowe: Transport lekkimi pojazdami użytkowymi.
| 04.10.2023 09:04
-
Ostrzeżenie meteorologiczne o silnym wietrze
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych - Wydział w Poznaniu wydał dla powiatu konińskiego ostrzeżenie o silnym wietrze.
| 03.10.2023 16:35
-
Test dysleksji
Masz trudności w nauce? Czytanie ze zrozumieniem albo opanowanie reguł pisowni to dla Ciebie duży kłopot? A może jako rodzic dostrzegasz takie trudności u swojego dziecka? To mogą być pierwsze objawy dysleksji.
| 03.10.2023 12:58
-
Depaula: Już można jeździć po nowej drodze
Droga w Depauli już oficjalnie przekazana do użytku. Dzięki jej budowie powstało połączenie drogi powiatowej do Wyszyny z Drogą Krajową 92 poprzez drogę gminną ze Starych Paprockich Holendrów do Paprotni.
| 03.10.2023 09:54
-
ZUS - zaprasza na cykl webinariów, szkoleń i dyżurów. Informację o wydarzeniach w poszczególnych placówkach ZUS
ZUS - zaprasza na cykl webinariów, szkoleń i dyżurów. Informację o wydarzeniach w poszczególnych placówkach ZUS
| 02.10.2023 14:52
Urząd Gminy Krzymów
-
Informacje ogólne
Informacje ogólne dotyczące regionu Gminy Krzymów
-
Charakterystyka
Charakterystyka regionu i obszarów oraz gminy
-
Urząd Gminy
Podstawowe informacje dotyczące Urzędu Gminy Krzymów
-
Kadra Urzędu
Kadra Gminy Krzymów - stanowiska i funkcje
-
Rada Gminy
Skład Rady Gminy Krzymów
-
Sołectwa
Sołectwa w Gminie Krzymów oraz ich sołtysi
-
Statystyka
Dane statystyczne dotyczące ludności
-
Herb Gminy
Herb Gminy Krzymów, jego znaczenie i historia
-
Mapa gminy
System Informacji Przestrzennej, położenie i baza adresowa
-
Projekty unijne
-
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
-
Państwowy Fundusz Celowy
-
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
-
Fundusz Solidarnościowy
Dla mieszkańców
-
Fotowoltaika
-
Twój dzielnicowy
Zapobieganiu wykroczeniom porządkowym, dzielnicowi funkcjonariusze policji
-
Odpady
Wywóz śmieci, utylizacja odpadów, harmonogramy i opłaty
-
Gazeta Gminna
Miesięcznik, gazeta regional;na - Wiadomości Gminy Krzymów
-
Kalendarium
Nadchodzące wydarzenia, imprezy sportowe i kulturalne
-
Najważniejsze kontakty
Najważniejsze kontakty do instytucji i organów gminnych
-
Ale!RADIO online
Posłuchaj lokalnej stacji radiowej bezpośrednio przez internet
-
Świadczenia dla rodzin
informacje o terminach składania wniosków o świadczenia, wnioski
-
Żłobek
Żłobek
-
Kalendarz imprez 2020
-
Koła Gospodyń Wiejskich
-
Zwierzęta do adopcji
-
Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii
-
Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków (CEEB)
-
Program Priorytetowy Czyste Powietrze
Informacje o dofinansowaniu do wymiany źródeł ciepła i termomodernizacji budynków mieszkalnych
-
Nieodpłatna Pomoc Prawna i Nieodpłatne Poradnictwo Obywatelskie
http://bip.powiat.konin.pl/koninp/bip/powiat-i-wladze-powiatu/powiat/nieodplatna-pomoc-prawna.html?pid=15886
-
WSPARCIE DLA UKRAINY
Dla turysty i przyjezdnych
-
Informacje ogólne
Informacje ogólne dotyczące regionu Gminy Krzymów
-
Atrakcje turystyczne
Zwiedzaj ciekawe obiekty turystyczne w naszej gminie
-
Gmina z lotu ptaka
Zdjęcia lotnicze. Gmina Krzymów widziana z góry
-
Mapa gminy
Lokalizacja i położenie, sprawdź jak do nas dojechać
-
Promocja
Filmy promujące walory turystyczne Gminy Krzymów
-
Aplikacja mobilna Skarby Wielkopolski Wschodniej
Galerie zdjęć
Otwarcie drogi w obrębie miejscowości Adamów - Depaula, 02.10.2023
Poświęcenie i oficjalne oddanie do użytku nowego ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP w Krzymowie - Krzymów, 30.09.2023
Koncert wieńczący jubileusz 10-lecia ORKIESTRY DĘTEJ GOK Brzeźno - GOK Brzeźno, 29.09.2023
Gminne radio online
POSŁUCHAJ NAS ONLINE!
Włącz radio w nowym oknie
Odtwarzaj radio w zewnętrznym programie
Dzis w programie:
Nasze audycje:
Przydatne serwisy internetowe
Brzeźno: To spotkanie było potrzebne
19.03.2022 13:21
Około czterdziestu osób przyszło do Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie na spotkanie dla uchodźców z Ukrainy i przedstawicieli rodzin, które ich przyjęły do swoich domów. Celem spotkania była przede wszystkim diagnoza potrzeb naszych gości zza wschodniej granicy.
Spotkanie zostało zorganizowane osiemnastego marca z inicjatywy Leszka Staszaka, Przewodniczącego Rady Gminy Krzymów we współpracy z GOK-iem. Przyszli na nie uchodźcy - kobiety i dzieci, którzy przebywają u rodzin z Brzeźna, Bolesławowa i konińskiego Wilkowa.
- Pomysł był taki, że każdy otwiera swoje serce, mieszkańcy naszej gminy otwierają swoje domy, przyjmują uchodźców ze Wschodu. Pomoc płynie zewsząd, czy to materialna, rzeczowa no i po głębszej analizie wpadł mi wtedy pomysł do głowy, że jest potrzeba zorganizowania takiego spotkania, gdzie ci Ukraińcy będą mogli się zintegrować, poznać, zobaczyć, w jakiej są sile na naszym terenie, w jakim przedziale wiekowym i wtedy my będziemy mogli przygotować również ofertę, nie tylko tę rzeczową, materialną, o której wspominałem, ale też o innym charakterze – mówi Leszek Staszak.
Na spotkaniu goście mogli pobrać wnioski o nadanie numeru PESEL, pytali między innymi o banki, w których mogą założyć konta i miejsca, gdzie mogą uzyskać w razie potrzeby pomoc prawną.
Urszula Kucharska, dyrektor szkoły podstawowej w Brzeźnie poinformowała, że w tej placówce jest już dwadzieścioro ukraińskich uczniów i przedszkolaków. Choć nie ma oddziałów przygotowujących, to został wprowadzony do nauczania język polski, jako język obcy.
Radny Rafał Szkudelski w imieniu zarządu Ludowo-Młodzieżowego Klubu Sportowego Czarni Brzeźno poinformował, że prowadzone przez klub piłkarskie drużyny dziecięce i młodzieżowe są też otwarte dla dzieci z Ukrainy.
Krzysztof Kędziora przedstawił sekcje artystyczne Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie, zapraszając do udziału w nich dzieci, młodzież i dorosłych z Ukrainy. Została też przeprowadzona diagnoza ich potrzeb.
- One czasami wybiegały poza to, co my jesteśmy w stanie zaproponować, bo na przykład nie ma u nas zajęć z karate, a taka była sugestia. W każdym razie my przede wszystkim dowiedzieliśmy się, co jest oczywiste, ale miło, że to dzisiaj padło, że jest potrzeba nauki języka polskiego, jako języka obcego również dla osób dorosłych. Bo wiemy, że szkoła w Brzeźnie już takie zajęcia prowadzi dla dzieci w ramach obowiązku szkolnego, więc my byśmy chcieli zrobić dla młodzieży i osób dorosłych właśnie takie zajęcia. Ponadto puściliśmy taką...może ankieta to za duże słowo, ale chcieliśmy, żeby każdy z uczestników spotkania napisał, co go interesuje. I były tam informacje, że dzieci są zainteresowane tańcem, plastyką, muzyką, więc na podstawie tego będziemy układać nasze propozycje. Być może będziemy je dołączać do grup już istniejących, ale teraz potrzebujemy trochę czasu na analizę tych danych – mówi Krzysztof Kędziora, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie.
Spotkania będą miały kontynuacje. Kolejne już dwudziestego piątego marca, również w GOK-u. Jednak będzie ono wyglądało trochę inaczej niż pierwsze, ponieważ goście zostaną sami z sobą.
- Jedno to jest to, co my proponujemy, czym chcemy ich zainteresować, żeby mieli namiastkę normalności tu, u nas w kraju, czy w naszej małej ojczyźnie. Natomiast drugą kwestią jest to, że oni sami muszą się integrować, muszą przede wszystkim wiedzieć o swojej obecności. Chyba też poznali skalę, że nie są jedyni i wiedzą mniej więcej, ilu ich jest. (…) Myślimy, że jest to potrzebne, bo oni też muszą sami podzielić się swoimi doświadczeniami traumatycznymi. Myślę, że to ma nie tylko aspekt integrujący, ale również poniekąd terapeutyczny – mówi Krzysztof Kędziora.
Goście na pierwszym spotkaniu zadeklarowali swoją pomoc przy pakowaniu rzeczy w każdy poniedziałek i wtorek w centralnym magazynie powiatu konińskiego. Rzeczy te będą później wysyłane w ramach pomocy do Ukrainy.
Jedną z uczestniczek była Marija Witwicka ze Lwowa.
- Ja byłam w Izraelu i przyleciałam do Warszawy, bo samoloty nie latały już do Lwowa. Teraz jestem w Koninie, bo tu moja córka przyjechała. (…) To spotkanie było bardzo potrzebne i dziękuję bardzo. To było bardzo przyjemne, że wszyscy się tu zebraliśmy. (…) Ja potrzebuję, żeby wojna szybko się skończyła, zdrowia i więcej nic nie trzeba – mówi Marija.
Zapowiedziała też, że gdy wojna się skończy, natychmiast wróci do Lwowa. Jednak były wśród gości również takie osoby, które chcą tu zostać na stałe.
Spotkanie tłumaczyli mieszkający w gminie Krzymów Lina i Siergij, za co organizatorzy bardzo im dziękują.
Brzeźno: To spotkanie było potrzebne
Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio