Witaj w naszej gminie!
Aktualności
Najnowsze informacje i komunikaty
-
Paprotnia: Rozmowy o bezpieczeństwie
Sierżant sztabowa Natalia Stasiak-Chmielewska i młodszy aspirant Patryk Gdowik z komisariatu policji w Starym Mieście spotkali się z podopiecznymi Warsztatu Terapii Zajęciowej w Paprotni.
| 04.10.2023 13:38
-
Paprotnia: Nowy obwód głosowania
Urząd Gminy w Krzymowie informuje, że postanowieniem Komisarza Wyborczego w Koninie z dnia 16. maja 2023 roku w sprawie zmian w podziale gminy Krzymów na stałe obwody głosowania, został utworzony nowy obwód głosowania nr 6 w Paprotni.
| 04.10.2023 13:27
-
Krzymów: Harmonogram wywozu odpadów
Jak zwykle na początku miesiąca, w formie grafiki przypominamy harmonogram wywozu odpadów.
| 04.10.2023 13:27
-
Krzymów: Samochód na sprzedaż
Wójt Gminy Krzymów ogłasza publiczną sprzedaż samochodu osobowego Peugeot Partner 1,6 diesel nr VIN VF3GJ9HWC95299014, nr rejestracyjny PKN SJ64, stanowiącą własność Gminy Krzymów.
| 04.10.2023 11:29
-
GUS- badanie pilotażowe Transport lekkimi pojazdami użytkowymi
Urząd Statystyczny w Poznaniu, przypomina, że jeszcze w październiku br. na terenie całej Polski przeprowadzane jest badanie pilotażowe: Transport lekkimi pojazdami użytkowymi.
| 04.10.2023 09:04
-
Ostrzeżenie meteorologiczne o silnym wietrze
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych - Wydział w Poznaniu wydał dla powiatu konińskiego ostrzeżenie o silnym wietrze.
| 03.10.2023 16:35
-
Test dysleksji
Masz trudności w nauce? Czytanie ze zrozumieniem albo opanowanie reguł pisowni to dla Ciebie duży kłopot? A może jako rodzic dostrzegasz takie trudności u swojego dziecka? To mogą być pierwsze objawy dysleksji.
| 03.10.2023 12:58
-
Depaula: Już można jeździć po nowej drodze
Droga w Depauli już oficjalnie przekazana do użytku. Dzięki jej budowie powstało połączenie drogi powiatowej do Wyszyny z Drogą Krajową 92 poprzez drogę gminną ze Starych Paprockich Holendrów do Paprotni.
| 03.10.2023 09:54
-
ZUS - zaprasza na cykl webinariów, szkoleń i dyżurów. Informację o wydarzeniach w poszczególnych placówkach ZUS
ZUS - zaprasza na cykl webinariów, szkoleń i dyżurów. Informację o wydarzeniach w poszczególnych placówkach ZUS
| 02.10.2023 14:52
Urząd Gminy Krzymów
-
Informacje ogólne
Informacje ogólne dotyczące regionu Gminy Krzymów
-
Charakterystyka
Charakterystyka regionu i obszarów oraz gminy
-
Urząd Gminy
Podstawowe informacje dotyczące Urzędu Gminy Krzymów
-
Kadra Urzędu
Kadra Gminy Krzymów - stanowiska i funkcje
-
Rada Gminy
Skład Rady Gminy Krzymów
-
Sołectwa
Sołectwa w Gminie Krzymów oraz ich sołtysi
-
Statystyka
Dane statystyczne dotyczące ludności
-
Herb Gminy
Herb Gminy Krzymów, jego znaczenie i historia
-
Mapa gminy
System Informacji Przestrzennej, położenie i baza adresowa
-
Projekty unijne
-
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
-
Państwowy Fundusz Celowy
-
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
-
Fundusz Solidarnościowy
Dla mieszkańców
-
Fotowoltaika
-
Twój dzielnicowy
Zapobieganiu wykroczeniom porządkowym, dzielnicowi funkcjonariusze policji
-
Odpady
Wywóz śmieci, utylizacja odpadów, harmonogramy i opłaty
-
Gazeta Gminna
Miesięcznik, gazeta regional;na - Wiadomości Gminy Krzymów
-
Kalendarium
Nadchodzące wydarzenia, imprezy sportowe i kulturalne
-
Najważniejsze kontakty
Najważniejsze kontakty do instytucji i organów gminnych
-
Ale!RADIO online
Posłuchaj lokalnej stacji radiowej bezpośrednio przez internet
-
Świadczenia dla rodzin
informacje o terminach składania wniosków o świadczenia, wnioski
-
Żłobek
Żłobek
-
Kalendarz imprez 2020
-
Koła Gospodyń Wiejskich
-
Zwierzęta do adopcji
-
Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii
-
Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków (CEEB)
-
Program Priorytetowy Czyste Powietrze
Informacje o dofinansowaniu do wymiany źródeł ciepła i termomodernizacji budynków mieszkalnych
-
Nieodpłatna Pomoc Prawna i Nieodpłatne Poradnictwo Obywatelskie
http://bip.powiat.konin.pl/koninp/bip/powiat-i-wladze-powiatu/powiat/nieodplatna-pomoc-prawna.html?pid=15886
-
WSPARCIE DLA UKRAINY
Dla turysty i przyjezdnych
-
Informacje ogólne
Informacje ogólne dotyczące regionu Gminy Krzymów
-
Atrakcje turystyczne
Zwiedzaj ciekawe obiekty turystyczne w naszej gminie
-
Gmina z lotu ptaka
Zdjęcia lotnicze. Gmina Krzymów widziana z góry
-
Mapa gminy
Lokalizacja i położenie, sprawdź jak do nas dojechać
-
Promocja
Filmy promujące walory turystyczne Gminy Krzymów
-
Aplikacja mobilna Skarby Wielkopolski Wschodniej
Galerie zdjęć
Otwarcie drogi w obrębie miejscowości Adamów - Depaula, 02.10.2023
Poświęcenie i oficjalne oddanie do użytku nowego ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP w Krzymowie - Krzymów, 30.09.2023
Koncert wieńczący jubileusz 10-lecia ORKIESTRY DĘTEJ GOK Brzeźno - GOK Brzeźno, 29.09.2023
Gminne radio online
POSŁUCHAJ NAS ONLINE!
Włącz radio w nowym oknie
Odtwarzaj radio w zewnętrznym programie
Dzis w programie:
Nasze audycje:
Przydatne serwisy internetowe
Wilczyn: Samorządowcy wrócili na scenę
10.01.2022 11:33
Po roku przerwy spowodowanej pandemią, na scenę wrócili samorządowcy z powiatu konińskiego, aby śpiewać kolędy. Gospodarzem tegorocznego wydarzenia była gmina Wilczyn.
Goście zostali powitani przez wójta Grzegorza Skowrońskiego, Przewodniczącą Rady gminy Wilczyn Katarzynę Brezynę i Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Wilczynie, Janusza Korzeniewskiego.
Prowadzącym koncert był współtwórca Samorządowego Kolędowania, Andrzej Prętnicki z Sompolna, który w skrócie przypomniał historię tego wydarzenia.
I tak, pierwsze Samorządowe Kolędowanie miało miejsce dwudziestego ósmego stycznia 2007 roku w Sompolnie. Dla dwustuosobowej widowni tradycyjne polskie kolędy śpiewali pomysłodawca uroczystości, wówczas przewodniczący rady miejskiej, obecnie burmistrz drugiej kadencji – Roman Bednarek, radny Andrzej Prętnicki oraz wójtowie gmin: Wierzbinek – Paweł Szczepankiewicz, Babiak – Wojciech Chojnowski oraz piastujący w tamtym czasie funkcję burmistrza Sompolna Tadeusz Słodkiewicz. Gospodarzami następnych kolędowych spotkań były gminy: Babiak, Wierzbinek, a przez kolejne trzy lata odbywały się znowu w Sompolnie. Piętnastego stycznia 2012 roku, w piątym kolędowaniu wystąpiło pięć samorządów. Do stałych uczestników dołączyły gminy Ślesin i Kramsk. W 2013 roku kolędującą rodzinę zasiliło Starostwo Powiatowe w Koninie. W 2014 ponownie Babiak był organizatorem kolędowania. Ósma uroczystość śpiewania na chwałę nowo narodzonemu Dzieciątku miała miejsce w Kramsku. Wtedy też dołączyła gmina Krzymów. W 2016 roku gmina Skulsk przeprowadziła dziewiątą edycję spotkań. W 2017 na dziesiąte, jubileuszowe kolędowanie, samorządowcy przybyli ponownie do Sompolna. Rok później gmina Ślesin gościła już osiem samorządowych grup. W 2018 roku w Krzymowie wystąpiło już dziesięć samorządów, a w 2019 w Golinie w jeszcze większym samorządowym gronie. Zabrakło przedstawicieli gminy Babiak z powiatu kolskiego. W ubiegłym roku kolędowanie, z inicjatywy Romana Bednarka, odbywało się online. W 2022 roku czternaście samorządów spotkało się na wspólnym śpiewaniu kolęd w Wilczynie.
Naszą gminę reprezentował jak zwykle zespół Merry Christmas, w tym roku złożony ze śpiewających wójt Danuty Mazur, Danuty Pydyńskiej, Specjalistki do spraw projektów kulturalnych Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie i Anny Tralewskiej z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzymowie oraz śpiewających i grających mieszkanki gminy Faustyny Urbańskiej, klarnet, Jacka Popielarza, Kierownika Referatu Oświaty i Spraw Komunalnych Urzędu Gminy w Krzymowie, gitara basowa i Krzysztofa Kędziory, Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie, instrument klawiszowy.
Nasza ekipa wylosowała na tegoroczne wydarzenie kolędę „Do szopy, hej pasterze”.
- Ucieszyliśmy się, że nie jest to jedna z kolęd, które już wcześniej wykonywaliśmy, bo taką jedną powtórkę w historii Samorządowego Kolędowania i naszego udziału w tej imprezie mieliśmy. I każdy rok, i każda kolęda jest to jakieś wyzwanie, bo jak się okazuje, w skład tej grupy samorządowców często wchodzą zawodowi muzycy, więc zawsze się staramy, żeby trzymać poziom – mówi Krzysztof Kędziora.
Dzięki zawodowym muzykom w składach, zespoły samorządowców coraz częściej próbują odcisnąć indywidualny ślad na kolędach, które wykonują. Najczęściej przez zmianę aranżacji. Tak też dzieje się od lat w interpretacjach prezentowanych przez zespół Merry Christmas.
- Aranżacyjnie staraliśmy się, żeby to nie było jakieś sztampowe, żeby to nie była kolęda znana z takiej aranżacji z kościoła, z tej tradycyjnej formy. Od razu pomysł padł od Jacka Popielarza, żeby utwór miał dwie części, czyli zwrotka i wstawka – mówi Krzysztof Kędziora.
Muzyczna wstawka oddzielająca zwrotki różniła się w tempie i charakterze od reszty kolędy. Była melodyjna, można powiedzieć, że skoczna i od razu skłoniła publiczność do klaskania w jej rytm.
- Właśnie o to chodziło. Poza tym ta impreza, w której od iluś lat mamy przyjemność brać udział, to takie luźne spotkanie. Na początku my się bardzo spinaliśmy, że jest to jakaś forma rywalizacji czy koncertu, żeby się jak najlepiej pokazać. Oczywiście staramy się, żeby to jak najlepiej zabrzmiało, ale już z takim większym luzem nabudowanym przez te lata. Bo taka jest atmosfera. Jesteśmy wśród swoich, znamy te osoby, które występują przed nami, po nas, spotykamy się w różnych okolicznościach, więc chcemy, żeby z jednej strony miało to niesztampową formę, a z drugiej strony też się jakoś nie nasadzamy na to, żeby miało to wirtuozowski poziom – mówi Krzysztof Kędziora.
Wszystkie zespoły uczestniczące w kolędowaniu otrzymały pamiątkowe statuetki.
Wilczyn: Samorządowcy wrócili na scenę
Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio